ANWIL partnerem wystawy

ANWIL partnerem wystawy ponad 170 zdjęć, które trzeba zobaczyć!

Prace finałowe XII edycji Grand Press Photo będzie można oglądać do kwietnia przyszłego roku na ekspozycjach pokonkursowych organizowanych w piętnastu polskich miastach. Partnerem cyklu wystaw jest ANWIL. Włocławska spółka wyprodukowała płyty PCW, na których zostały wydrukowane najlepsze fotografie 2015 roku.   

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy, krajowy konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Co roku jury konkursowe, którego członkami są czołowi polscy fotoreporterzy i fotoedytorzy, obraduje pod przewodnictwem laureata World Press Photo. Dotychczas byli to m.in. tacy mistrzowie obiektywu, jak: Spencer Platt, Samuel Aranda, Paul Hansen, czy Christopher Morris. Organizatorem wydarzenia jest miesięcznik „Press”. 

Partnerem cyklu wystaw pokonkursowych XII edycji Grand Press Photo został ANWIL. Najlepsze zdjęcia minionego roku prezentowane są na płytach Anwipor ® wyprodukowanych przez włocławską spółkę. ANWIL jest jedynym producentem suspensyjnego polichlorku winylu w Polsce, na bazie którego produkuje m.in. spienione płyty PCW.  

Zwiedzający ekspozycję będą mogli obejrzeć 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportażyw 8 kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret sesyjny, Kultura i człowiek, a także zwycięski projekt długoterminowy. Są to wyjątkowe fotografie wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs, przedstawiające m.in. dramat migrantów i uchodźców, Paryż po zamachach terrorystycznych, Polskę w czasie kampanii wyborczej, niesamowite zdjęcie Warszawy nocą zrobione z pokładu śmigłowca, jak również obrazy z backstage'u największych pokazów mody na świecie.

Wystawy zawitają do piętnastu miast w Polsce, w tym do Włocławka (październik/listopad 2016), do którego ekspozycja trafi na specjalne zaproszenie spółki ANWIL.

 

 żródło:  Pełn. ds. Komunikacji- Rzecznik Prasowy | Plenipotentiary for Communication -- Press Spokesperson
Zespół Komunikacji Zewnętrznej | External Communication Team
ANWIL S.A.

 Foto:  Zdjęcie Roku, I miejsce w kategorii Wydarzenia, Zdjęcia Pojedyncze, Autor: Dawid Zieliński, „Kontakt”. Grecja. Migranci i uchodźcy opuszczający port w Pireusie. Ponad milion ludzi, głównie z Syrii, Iraku i Afganistanu, przybyło do Europy w 2015 roku. Ponad 80 proc. z nich wybrało morską przeprawę przez cieśniny Morza Egejskiego z wybrzeża Turcji na greckie wyspy. Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu dokumentującego pierwsze dni uchodźców i migrantów na europejskiej ziemi. Wykonane 17 października 2015 r.

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja