Letnie filmowe przesilenie

Letnie filmowe przesilenie z DKF Ósemka

Przed nami 3 dni z dobrym filmem.

1. W środę, w Browarze B o godz. 18:00 – Akademia Dokumentalna „Ginący świat” (reż. Louie Psihoyos), o zgubnych skutkach naszej cywilizacji. Wstęp wolny!

2. W czwartek, w Multikinie o godz. 19:00 – seans DKF-u „Wszystko o Ewie” w reż. Josepha L. Mankiewicza - ponadczasowa opowieść z 1950 roku o niespełnionych ambicjach, sławie i miłości.

 3. W piątek, nocne KINO w PLENERZE na Przystani nad Wisłą. Wstęp wolny!

Godz. 21.30  – „Mocny człowiek” w reż. H. Szaro - zbrodnia, pożądanie, obsesja, szaleństwo w najbardziej „europejskim” polskim filmie z okresu kina niemego z muzyką na żywo w wykonaniu Janusza Zdunka z zespołem Marienburg.

Godz. 23.00 - "Janis" w reż. Amy J. Berg - filmowa biografia Janis Joplin przełamująca dotychczasową legendę zbudowaną wokół jej życia, ukazująca wrażliwą, ale jednocześnie pełną mocy kobietę. Obraz życia Janis wypełniają wywiady ze współpracownikami i bliskimi, fragmenty występów i wypowiedzi samej artystki oraz intymne doświadczenia i sceny zza kulis wielkiej sceny. Film, dzięki temu, jest majestatyczny, tętniący muzyką, ale jednocześnie prosty, kameralny i ludzki.

Kino Plenerowe we Włocławku jest sfinansowane ze środków UM Włocławek oraz Klubokawiarni Rejs i Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Organizatorzy: DKF Ósemka, Klubokawiarnia Rejs, OSiR Włocławek.

 

żródlo:  DKF Ósemka

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja