Najlepsze piłkarskie szóstki w kraju

Włocławek ugości najlepsze piłkarskie szóstki w kraju

W dniu 9 lipca we Włocławku rozegrany zostanie FORTUNA Puchar Polski Playarena. O pierwszy w historii Puchar Polski piłkarskich szóstek zagrają najlepsze drużyny z całego kraju. Zwycięzcy zakwalifikują się do europejskiej EMF Champions League.

FORTUNA Puchar Polski Playarena składa się z dwóch etapów.

Pierwszy dobiegł już końca i polegał na rywalizacji piłkarskich szóstek z kilkudziesięciu polskich miejscowości o Puchar Miasta.

Poszczególni zwycięzcy wezmą udział w drugiej fazie rozgrywek, czyli ogólnopolskim turnieju finałowym, którego stawką będzie pierwszy w historii tytuł zdobywcy Pucharu Polski.

Zawody odbędą się w sobotę (9 lipca) we Włocławku, a areną zmagań finalistów będzie kompleks boisk o sztucznej nawierzchni należący do włocławskiego OSiR-u. 

Pierwszy w historii Puchar Polski zbiega się w czasie z innym przełomowym dla piłki nożnej sześcioosobowej wydarzeniem – pierwszej EMF Champions League, czyli ligi mistrzów piłkarskich szóstek.

Polska dostała dwa miejsca w turnieju, który zostanie rozegrany 23-25 września w słoweńskim Mariborze.

Oprócz zwycięzy FORTUNA Pucharu Polski zagra tam zwycięzca Ligi Nike Playarena.

Kto ma szansę na zdobycie historycznego trofeum? Do faworytów zaliczyć należy zapewne drużyny znane z finałów Ligi Nike Playarena: Spartan Leśnica, Ogniwo Babinek czy Flying-Cater Group z Łodzi.

Co ciekawe, najsilniejszym kandydatem wydaje się jednak zespół reprezentujący województwo kujawsko-pomorskie.

Dynamik Herring z Torunia to ubiegłoroczni mistrzowie Polski piłkarskich szóstek.

O niespodziankę postarają się również piłkarze Miejskiego Sportu MS z Grudziądza. Dodatkową motywacją dla uczestników będzie szansa pokazania się selekcjonerowi reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, Klaudiuszowi Hirschowi.

Jego kadra w sierpniu już po raz czwarty walczyć będzie o mistrzostwo Europy. - 9 lipca na stadione OSiR-u czeka na was kawał dobrego futbolu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów piłki do obserwowania turnieju i wspierania dopingiem piłkarzy -  zachęca włocławskich miłośników piłki Wojciech Dudek, prezes Polskiej Federacji Piłki Nożnej Sześcioosobowej.

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja