Bajki i nie bajki na spotkaniu z dzieciakami

O policyjnej służbie a także czytanie bajek – to elementy spotkania włocławskich…

O policyjnej służbie a także czytanie bajek – to elementy spotkania włocławskich policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 w Miejskiej  Bibliotece Publicznej we Włocławku.

Wszystko to w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania.

Włocławscy mundurowi korzystają z wielu możliwości kontaktu z dziećmi i młodzieżą, by promować wiedzę o bezpieczeństwie, dobrych zachowaniach i zdrowym stylu życia.

Z ogromną ochotą przyjęliśmy zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej do wzięcia udziału w akcji „Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania". Włocławskie głośne czytanie nosi tytuł „Raz, dwa, trzy... Czytasz ty!"

Na spotkaniu z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10, które odbyło się 2 czerwca, przedstawicielka włocławskich policjantów najpierw opowiedziała o policyjnej służbie. Mowa była o różnorodności, specjalizacji poszczególnych wydziałów, o pracy przewodników psów służbowych, o aspektach służby techników kryminalistycznych, policjantów ruchu drogowego, prewencji na wodach i innych.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznych zachowań, zagrożeń płynących z naruszania prawa, nieprzestrzegania przepisów.

Przypomnieliśmy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dodatkową, jak się okazało, wyjątkową atrakcją było „zmierzenie się" z krótkim odcinkiem w alko goglach. To doświadczenie w sposób bardzo bezpośredni pokazało, jak złudne są przekonania, że nawet po małym piwie można wsiąść za kierownicę i bez przeszkód ruszyć w drogę. Dzieciaki przekonały się, że jest to jednak przeszkoda, która może nieść z sobą wiele tragicznych skutków.

O policyjnej służbie można by było mówić jeszcze wiele, ale przyszedł również czas na spotkanie z książką. To znakomity sposób na promowanie zdrowego stylu życia, przyjemne spędzenie czasu. Najpierw bajkowe treści czytane były przez „mundurowca" a następnie kilkoro ze słuchających chętnie podzieliło się swoimi zdolnościami czytelniczymi.

 

żródło:

Biuro Prasowe KMP Włocławek

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja