Majówka u Sióstr Orionistek 2016

Siostry Orionistki

Młody człowiek musi być przekonany, że pragniemy jego dobra, że żyjemy nie dla samych siebie ale dla niego, że kochamy go szczerze” - Alojzy Orion

Okazją do wypowiedzenia tych słów było spotkanie w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia (Orionistki), przy ul. Leśnej 3 we Włocławku. Wszystkich zebranych przywitała Dyrektor s. Marta Kalinowska. Szczególne słowa zosstały skierowane do Przełożonej Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr Orionistek s. Józefiny Klimczak. 

 - Przyjeżdżam do Włocławka z największą przyjemnością. Siostry są wspaniałe, wychowanki są wpsaniałe. Z całą pewnością wrócę tu za rok. Takiej atmosafery nie ma nigdzie - powiedziała s. Józefina Klimczak.

Majówkę Sióstr Orionistek zainaugurowało przedstawienie pt: "O Królewnie Wandzie co wolała smoka" w wykonaniu wychowanek SOW. Dziewczęta do występu przygotowała s.Sylwia Bigaj oraz woluntariuszka Magdalena Gorzkowska. Po części oficjalnej był czas na zwiedzanie ośrodka, czas na zjedzenie bigosu (rewelacja) i różnych słodkości. Zaproszeni goście, wśród których był m.in. Przewodniczący Rady Miasta Włocławek Jarosław Chmielewski, wzięli udział w jarmaku oriońskim. Wszystko to co mogli kupić goście było wykonane przez wychowanki domu prowadzoengo przez Siostry Orionistki. Dom, który jest zarządzany przez Siostrę Martę Kalinowską oraz przełożoną Siostrę Emanuelę.

Radio eMka dziękuje za zaproszenie.

 

 

 

 

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja