DKF Ósemka zaprasza na seans filmowy

DKF Ósemka zaprasza na seans filmowy

DKF Ósemka zaprasza na film będący melancholijną opowieścią o ludzkich wyborach i przemijaniu, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

W czwartek, 19.05.2016 roku o godz. 19:00, we włocławskim Multikinie pokażemy filmową epopeję w reżyserii Jia Zhang-Ke, cudownego dziecka chińskiej kinematografii pt. „Nawet góry przeminą”. Jest to epicka opowieść o wielkich emocjach – miłości, zdradzie i rozstaniu. Film jest również subiektywnym spojrzeniem na współczesne Chiny przez pryzmat takich zjawisk jak powolny zmierzch uprzemysłowienia, postępująca globalizacja, triumf dzikiego kapitalizmu i bezwzględna pogoń za pieniądzem.

Punktem wyjścia do spojrzenia na współczesne Chiny i ukazania przemian, jakie zaszły tam w ostatnich dekadach jest historia przyjaciół z dzieciństwa. Główna bohaterka, młoda dziewczyna Tao dojrzewa na naszych oczach odnosząc kolejne małe sukcesy i popełniając kolejne błędne decyzje. Poznajemy ją na emocjonalnym rozdrożu – musi dokonać trudnego dla niej wyboru pomiędzy dwoma adoratorami. Ta jedna decyzja wpływa na dalsze losy i całe życie każdego z nich. Akcja filmu rozciągnięta jest do ponad 25 lat i podzielona na 3 epizody rozgrywające się w trzech płaszczyznach czasowych, w 1999, 2014 i 2025 roku.

Film wzrusza i daje do myślenia stając się moralnym traktatem o ludzkiej naturze oraz odkrywaniu wraz z wiekiem powtarzalności emocji, refleksji i obietnic.

Bardzo mocnym atutem filmu "Nawet góry przeminą" są zdjęcia Nelsona Yu Lik-waia i społeczny realizm uchwycony przez Jia Zhang-Ke. Obraz jest znakomitym materiałem do przemyśleń dla osób fascynujących się Chinami i Dalekim Wschodem.

Zapraszam na film „Nawet góry przeminą” w reż. Jia Zhang-Ke.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed seansem.

 

żródło:

DKF Ósemka

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja