Spotlight w DKF Ósemka

Spotlight w DKF Ósemka

DKF Ósemka zaprasza na "Spotlight" - filmowy zapis śledztwa prowadzonego w 2001 roku przez dziennikarzy „The Boston Globe” zakończonego ujawnieniem afery pedofilskiej w archidiecezji bostońskiej.

Ujawniona przez dziennikarzy historia zbulwersowała świat w 2002 roku. Seria artykułów, za które dziennikarze otrzymali potem Pulitzera spowodowała lawinę, którą przerwała dopiero polityka „zero tolerancji” Benedykta XVI.

Ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej... Tuż po objęciu stanowiska, nowy szef "Globe'a", Marty Baron, kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dzieci na przestrzeni 30 lat. Świadomi delikatności i społecznego oddźwięku, jaki będzie wiązał się ze skandalem, reporterzy zagłębiają się w sprawę. Wraz z odkrywaniem kolejnych szczegółów sprawy jasne staje się, że pedofilia w bostońskiej diecezji była tajemnicą poliszynela. Wiedzieli o niej nie tylko kościelni hierarchowie, ale i politycy, świat palestry, rodziny poszkodowanych, wreszcie media. Aby zło straciło immunitet, a sprawiedliwości stało się zadość, ktoś musi nazwać rzeczy głośno i po imieniu …

 

Zapraszam do Multikina, w dniu 12.05.2015 r., o godz. 19:00.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed seansem.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja