Majowe spotkania filmowe w ramach Akademii Dokumentalnej

Majowe spotkania filmowe w ramach Akademii Dokumentalnej

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie - DKF Ósemka zaprasza na spotkanie z mistrzowskimi dokumentami filmowymi. Przed nami czwarta odsłona Akademii Dokumentalnej we Włocławku – projektu edukacyjno-kulturalnego sfinansowanego przez Fundację ANWIL dla Włocławka. Na wszystkie seanse wstęp jest wolny.

Zapowiadany wcześniej film „Strumień miłości” z przyczyn technicznych pokażemy w terminie późniejszym. W poniedziałek pokażemy film "Bert Stern. Prawdziwy Madmen". przybliżający sylwetkę jednego z najbardziej znanych na świecie fotografów gwiazd lat 60.

09.05.2016 r., godz. 18:00, Sala Widowiskowa CK Browar B 

Bert Stern. Prawdziwy Madman

reż. Shannah Laumeister

Sophia Loren, Liz Taylor, Shirley MacLaine, Barbra Streisand, Madonna, Scarlett Johansson, Marilyn Monroe - wszystkie one znalazły się na zdjęciach słynnego amerykańskiego fotografa Berta Sterna. “Kochać się i robić zdjęcia - to bardzo zbliżone do siebie czynności, jeśli chodzi o kobiety” twierdzi Stern, który zdobył sławę dzięki tzw. sesji pościelowej z Marlin Monroe i zdjęciu “Lolita w okularach w serduszka”. Zostało ono użyte na plakacie filmu Stanleya Kubricka “Lolita”.

Film zaczyna się w sposób typowy dla biografii. Portret fotografa celebrytów zamienia się jednak w zabawną i interesujacą wymianę historii pomiędzy 82-letnim Sternem i jedną z jego muz - Shannah Laumeister. To ona jest reżyserką filmu.

„Bert Stern. Prawdziwy Madman” podzielony jest na części i wypełniony zdjęciami, wywiadami oraz scenami z życia Sterna, a także nastrojową muzyką. Laumeister pokazuje nam historię mężczyzny, który czcił kobiety - swoje modelki i, wynosząc je na piedestał, stworzył z nich ikony stylu i mody. Jednocześnie jednak nie potrafił dzielić z nimi codzienności. Film przedstawia intymny i delikatny portret uwielbianego mężczyzny, który miał w życiu wszystko, ale który również stracił wszystko.

10. 05.2016 r., godz. 17:30, Sala Kameralna CK Browar B

WIĘCEJU NIŻ MIÓD.

reż. Marcus Imhoof,

Nominowany do Oscara® reżyser Markus Imhoof, który w życiu prywatnym jest wnukiem szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o poważnym kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. Pszczoły zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą – jak twierdził Einstein – ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia. Podróżując z kamerą po całym świecie, reżyser filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje, jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach. W filmie poznajemy pszczelarzy, naukowców i rolników, owładniętych pasją do pszczół i pragnących poznać tajemnicę ich masowej śmierci.

11.05.2016 r., godz. 17:30, Sala Kameralna CK Browar B 

JAK ZAŁOŻYĆ WŁASNE PAŃSTWO

reż. Jody Shapiro

Film o tzw. micronations, czyli o szczególnego typu zbiorowościach, które uważają siebie za suwerenne i niezależne od innych państw. Mają swoje flagi, hymny i terytorium, a ich władze wydają wizy, prawa jazdy i nadają odznaczenia państwowe. Część z nich powstała jako kontestacja narzuconych zasad nowoczesnej państwowości. Historia innych sięga setek lat. Film przede wszystkim stawia pytanie, co sprawia, że państwo jest państwem. Czy rzeczywiście każdy z nas może być twórcą i władcą własnego państwa?

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja