Seans filmowy DKF „Ósemka”

"Pionierzy marzyciele" w DKF Ósemka

DKF Ósemka zaprasza na kolejny seans filmowy. W czwartek, 5.05. o godz. 19:00 obejrzymy film „Pionierzy marzyciele” będący debiutem reżyserskim Natalii Kudriaszowej.

Natalia Kudriaszowa opowiada w nim o doświadczeniach swojego pokolenia, pokolenia, którego dzieciństwo przypadło na kres istnienia Związku Radzieckiego.

 Trzydziestolatkowie Olga, Andriej i Katia, to troje szkolnych przyjaciół, którzy pomimo swoich osobistych problemów starają się znaleźć szczęście w środowisku współczesnej Moskwy. Młodzi, wykształceni moskwiczanie to pozornie ludzie sukcesu. Olga jest aktorką, Katia pracuje w dużej agencji, Andriej jest analitykiem. Mają mieszkania, plany, pieniądze. Rozwijają się zawodowo. Ale życie nie daje im ani radości, ani spełnienia. Należą bowiem do pokolenia uwikłanego w dawny porządek nieświadomie, w sposób absolutnie szczery i niewinny. Gdy byli dziećmi marzyli o bohaterskich czynach i wierzyli w świetlaną przyszłość. Zmiany ustroju politycznego sprawiły, że to właśnie oni stali się największymi ofiarami transformacji, która zburzyła nie tylko instytucje, w ramach których funkcjonowali, ale również podstawy ich światopoglądu. Nikt z nich nie przewidywał, że dawne wizje zastąpi rzeczywistość bezideowego społeczeństwa nastawionego wyłącznie na materialny dobrobyt w której jedynym marzeniem jest stabilna i przewidywalna egzystencja.

 

Zapraszam na film. Spotykamy się w Multikinie, 5.05.016 roku o godz. 19:00.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed seansem.

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja