XVII Prezentacje Twórczośći Artystycznej Osób Niepełnosprawnyuch

XVII Prezentacje Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Przez dwa dni 21-22 kwietnia scena Browaru B została opanowana przez artystów występujących w przedsatwieniu Mój swiat-Moje życie. to już XVII odsłona twórczości osób niepełnosprawnych, uczniów szkół integracyjnych, uczestników Warsztatow Terapii Zajęciowych, Domów Pomocy Społecznych i innych placówek.

Każdego roku o tej porze artyści dają wyraz swojej wartości do życia, mimo niepełnosprawności, z którą borykają się każdego dnia. Janek Mela stwierdził, że niepełnosprawność mieści się w głowie, określa stereotypy i ograniczenia, buduje niechęć i wrogość wobec inności. na deskach sceny Browaru było widać ogromny potencjał " Dzieci gorszego Boga". Takie imprezy są wspaniałą integracją nie tylko uczestników i ich rodzin, ale także zaproszonych gości, którzy mogli podziwiać zapał, entuzjazm i poczuć nie tyle rywalizację, ale wielkie serce wszystkich, którzy kibicowali artystom.

Dla mnie jako terapeutki, ten dzień był pełen wzruszeń i ogromnej dumy z moich podopiecznych, którzy zaskarbili sobie sympatię nie tylko widów, ale także i jurorów.

Joanna Podemska

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja