Z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski włocławski teatr przygotowuje niezwykłe widowisko.

Z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski włocławski teatr przygotowuje niezwykłe widowisko.

W dniu 22 kwietnia o godz. 19.00 Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, Agencja Artystyczna Nowakowski Impresariat oraz Teatr Ludzi Upartych zapraszają na premierę historycznego widowiska scenicznego pt: „Chrzest Polski, czyli jak to być mogło”.

Honorowym patronem tego wydarzenia jest Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. „Chrzest Polski…”  to poetycka, wypełniona pieśniami wizja, która powstała w związku z obchodami 1050 Rocznicy Chrztu Polski, ukazując te przełomowe wydarzenia.

Teksty Galla Anonima, Jana Długosza oraz biskupa Thietmara posłużyły do stworzenia subiektywnej wersji opowieści o władcy Polan – Mieszku, który poślubiając czeską księżniczkę Dobrawę, przyjął chrzest, aby wzmocnić pozycję swojego narodu na mapie ówczesnej Europy.

To także barwna i refleksyjna historia o wątpliwościach towarzyszących porzuceniu wierzeń swoich przodków, widziana oczami podwładnych Mieszka, którego decyzja odmieniła na zawsze losy zwykłych ludzi i państwa nad Wisłą. Więcej o spektaklu: http://teatrwloclawek.pl/chrzest-polski-czyli-jak-to-byc-moglo/

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja