"Stare grzechy mają długie cienie" w DKF Ósemka.

W czwartek 14.04.2016 roku, o godz. 19:00 w Multikinie DKF Ósemka zaprasza…

W czwartek, 14.04.2016 roku, o godz. 19:00 w Multikinie DKF Ósemka zaprasza na kryminał "Stare grzechy mają długie cienie"

Reżyseria: Alberto Rodríguez

Scenariusz: Rafael Cobos, Alberto RodríguezObsada: Antonio de la Torre, Raúl Arévalo, Javier Gutiérrez

Zdjęcia: Alex CatalánMuzyka: Julio de la Rosa

Producenci: Hiszpania

 

„Stare grzechy mają długie cienie" to laureat aż 10 hiszpańskich nagród Goya, w tym m.in. dla najlepszego filmu, reżysera, aktora, za scenariusz i zdjęcia, a także otrzymał Nagrodę Jury i Srebrną Muszlę dla najlepszego aktora na MFF w San Sebastian.

„Stare grzechy..." opowiadają o zagmatwanym śledztwie w niewielkiej miejscowości na południu Hiszpanii, prowadzonym przez dwóch przyjezdnych detektywów. Przyjeżdżają oni rozwikłać zagadkę zniknięcia dwóch młodych dziewcząt. Nie są jednak mile widziani przez lokalną społeczność a struktura miejscowych organów policji jest skostniała i mentalnie osadzona we frankistowskich czasach. Jest bowiem rok 1980, okres transformacji, pięć lat wcześniej przestała istnieć czterdziestoletnia niemal dyktatura generała Franco. Hiszpańska prowincja, w odróżnieniu do odległej stolicy, utknęła w czasie minionym.

Sprawa, którą przyjechali rozwikłać detektywi, początkowo wygląda na nieskomplikowane zadanie. Ostatni świadek widział je wsiadające do charakterystycznego białego citroena, co może sugerować zwykłą ucieczkę z domu. Jednak wraz z rozwojem akcji śledztwo się komplikuje. Wychodzą na jaw inne zniknięcia, również przypominające na początku ucieczkę z domu. Wszystkie kończyły się śmiercią młodych dziewcząt.

„Stare grzechy mają długie cienie” stanowią atrakcyjną wizualnie propozycją filmową. Autor zdjęć Alex Catalan wykonał „kawał doskonałej roboty”. Zdjęcia są wspaniale skomponowane i emanują wielością barw i faktur. Jedna z ostatnich scen filmu, rozgrywającej się w trakcie rzęsistej ulewy na mokradłach, nabiera niespotykanej plastyki, a błoto wręcz wylewa się z ekranu…

Zapraszam na hiszpańską prowincję lat 80.

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja