Spotkanie autorskie z Mikiem Wysockym

Autor "Lux Aeterny" gościł w Filii nr 3 MPB

29 lutego w Filii nr 3 MPB przy ulicy Toruńskiej miało miejsce spotkanie autorskie z Mikem Wysocky- autorem książki "Lux Aeterna-Wieczne Światło".

Autor  to tłumacz, podróżnik, pasjonat futurologii, z wykształcenia aktor, a teraz również pisarz, wkracza w literacki świat pierwszą częścią trylogii o istocie bytów wplecionej w  sens istnienia Wszechświata.

Mike Wysocky, to postać która sama spokojnie mogłaby posłużyć do napisania książki. Od 11 lat przebywa na emigracji. Chwilę spędził w Maryslii, a obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Niektórzy czytelnicy pamiętają zapewne jego podróż autostopem dookoła M. Śródziemnego. Opisywał wtedy losy swoje oraz towarzyszącego mu w przygodzie fotografa. Przeżycia z wyprawy miały znaleźć się w „twardej okładce”. Uniemożliwiła to jednak blokada granicy marokańsko-algierskiej. Niemniej pisania postanowił nie porzucać.

Po powrocie do Europy stopem dojechał do stolicy naszego kraju. W Warszawie osiadł na kolejne trzy lata. Jak mówi – tam zaczął rozmyślać o powieści Science-fiction. W 2013 roku rozpoczął sporządzać notatki. Książka z licznymi przerwami, przygotowaniem materiału, pracą w terenie i procesem wydawniczym powstawała ponad dwa lata. Pisanie zakończył w maju ubiegłego roku.

"Lux Aeterna – Wieczne Światło" to książka inspirowana Gwiezdnym Wojnami, Star Trek’ekiem, gwiazdami, kosmosem i przyszłością.

"Te treści od zawsze mnie fascynowały. W szkole  bardziej od „języka polskiego” lubiłem biologię, fizykę, astronomię i geografię "– tłumaczy Wysocky.

 

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja