Tajemnicza skrzyneczka w Filii nr 11

Już wiemy czemu ona służy...

Fitzwiliam Darcy – właściciel dóbr Pemberley w hrabstwie Derby, przynoszących imponujący roczny dochód 10 tysięcy funtów. Dwudziestoośmioletni kawaler, mężczyzna wysoki i przystojny. Niełatwo nawiązuje kontakty, dobrze się czuje jedynie wśród dobrych znajomych. Inteligentny, krytycznie patrzący na świat. Postrzegany jako człowiek dumny i wyniosły. (źródło: Wikipedia).

Postać literacka powołana do życia w powieści Jane Austin „Duma i uprzedzenie”- jednej z najpopularniejszych pozycji w kanonie literatury kobiecej. Doskonale przedstawiony przez Colina Firth’a w mini serialu produkcji BBC.

Wczoraj w Filii nr 11 MBP ruszyła walentynkowa akcja „Skrzyneczka Pana Darcy’ego” czytelnicza nawiązująca do tej znanej postaci. Czemu służy skrzyneczka?

Jak wyjaśnia nam Wanda Kowalczyk starszy kustosz w Filii nr 11 : „ Żeby każdy czytelnik w okresie walentynkowym mógł wyrazić swoje uczucia, przemyślenia dotyczące miłości a nawet stworzyć własne wyznanie miłosne. I wrzucić do „miłosnej skrzyneczki” z myślą o ukochanej osobie.”

Otwarcie pudełeczka z miłosnymi wyznaniami po Walentynkach a najciekawsze wyznania czeka nagroda- wyjście do Pizzerii Neapol (sponsora akcji).

Skrzyneczka pojawiała się w bibliotece w poniedziałek. Jaka była reakcja czytelników?

Kierowniczka Filii- Agnieszka Jankowska- wspomina pana, który zaskoczył wszystkich pięknym miłosnym cytatem z „Lalki” Bolesław Prusa.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki i zapełnić „Skrzyneczkę Pana Darcego”.

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja