Startuje AKADEMIA DOKUMENTALNA we Włocławku

Czeka nas przygoda z filmem dokumentalnym.

Dziś- w poniedziałek 8 lutego o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury „Browar B.” filmem „TANIEC MARIĄ” w reż. Ivana Gergoleta, inauguruje swoją działalność Akademia Dokumentalna we Włocławku. Akademia Dokumentalna.

Akademia jest projektem partnerskim, realizowanym przez Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie - DKF „Ósemka” wspólnie z dystrybutorem filmowym Against Gravity ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka wszyscy, którzy się jeszcze uczą i którzy skończyli szkoły dawno temu, którzy pracują, pracy poszukują i, którzy przeszli na emerytury będą mogli bezpłatnie obejrzeć we Włocławku najciekawsze i najlepsze filmy dokumentalne z całego świata.

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny.

 

Pierwszy film „TANIEC Z MARIĄ” opowiada o Marii Fux ponad 90-letniej argentyńskiej tancerce, która w młodości zdobyła szczyt sławy. Pani Maria nadal pracuje w swoim studio w Buenos Aires. Jako choreoterapeutka (osoba zajmująca się terapią tańcem i ruchem) pomaga dzieciom i dorosłym poszukującym lepszego kontaktu ze swoim ciałem, a także tym chorym i upośledzonym. Odnajdywanie wewnętrznego rytmu, to „sekret” jej warsztatu. Udowadnia, że każdy może tańczyć... Maria ma w sobie tajemniczą wewnętrzną siłę, która budzi optymizm i napędza do pozytywnych zmian nie tylko ją samą, ale także wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli szansę ją poznać. Film przypomina również, że każdy z nas prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z ograniczającymi go przeciwnościami... Nawet tak wybitna i wyjątkowa artystka jak Maria Fux.

A już jutro- we wtorek, 9.02.2016 r., o godz. 16:00 uczniowie szkół gimnazjalnych będą mogli zobaczyć filmm „BYŁ SOBIE LAS”.

Tym razem Luc Jacquet, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu „Marsz pingwinów” zabiera nas w fascynującą podróż do świata natury. Razem odkryjemy tajemnicze i mało znane do tej pory lasy deszczowe, rosnące w Peru i Gabonie. Poznamy świat natury, który rządzi się własnymi prawami i zasadami, ma swoich bohaterów i swoje czarne charaktery. Film został oparty na oryginalnym pomyśle francuskiego przyrodnika Francisa Hallé, pioniera botaniki i ekologii, autora wielu książek przyrodniczych, którego cenne komentarze stanowią istotny walor tego obrazu. Atutem filmu jest zastosowana technika 4K i animacje.

 

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja