"Ale tu fajnie!"- rocznica otwarcia Filii nr 11 MBP

Działają dopiero 12 miesięcy a już stworzyły MIEJSCE Z DUSZĄ!!!

23 stycznia 2015 roku miało miejsce  otwarcie Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej i. Z. Arentowicza we Włocławku.

Już od ponad roku placówka działa na pierwszym piętrze Centrum Kultury „Browar B.”. Jak zapewnia nas Agnieszka Jankowska- kierownik Filii: „Bardzo cenimy sobie doskonałą współpracę z „Browarem”. Czujemy się tu jak u siebie.”

„Ale tu FAJNIE! ”- to najpiękniejszy komplement, jaki mogą otrzymać pracownice Filii, której ekipę tworzą: Agnieszka Jankowska (kierownik), Wanda Kowalczyk (starszy bibliotekarz), Karina Lewandowska (kustosz) oraz Natalia Zacharek (młodszy bibliotekarz).

A fajnie rzeczywiście jest! Ekipie udało się stworzyć miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas w rodzinnej atmosferze. Może dlatego czytelnikami biblioteki są włocławianie ze wszystkich osiedli. Mogą tu  nie tylko wypożyczyć książki , ale także oglądać wystawy, korzystać z internetu czy…. posłuchać  płyt winylowych.

Biblioteka powstawała „od zera”. Dziś w nowocześnie zaprojektowanym wnętrzu znajduje się ponad 7000 książek i 372 audiobooki (jedyna biblioteka w mieście, gdzie można je wypożyczać). Księgozbiór powstał nie tylko z zakupów poczynionych przez MBP ale także z darów… często anonimowych. Szczególne podziękowania należą się III Liceum im. Marii Konopnickiej, w którym przeprowadzono zbiórkę na rzecz biblioteki.

Bibliotekę tworzą czytelnicy a Filia nr 11 na koniec grudnia miała ich 1008 (500 osób nie należało nigdy do żadnego oddziału MBP).

Ekipa dokonuje wszelkich starań,  żeby ich placówka ŻYŁA. Organizowane są  stałe formy spędzania czasu- w chwili gdy zbieramy materiał do tego artykuły trwa Zimowy Dyżur Bajkowy. Przy bibliotece działa mini galeria oraz Klub Blogera (kolejne spotkanie już 9 lutego o godz. 16.30). Odbywają się spotkania poetyckie, podróżnicze, młodzi artyści prezentują swoje dzieła. 5 lutego zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Onyśków, który opowie o swoich podróżach na Krym.

Faktycznie…..JEST TU FAJNIE!!!! Radio eMKa będzie towrzyszyć wydarzeniom, które planowane są prze Filię nr 11.

 Poniżej przedstawiamy, galerię z otwarcia placówki.

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja