Podzielił się swoim talentem

Piotr Wasiołek ocenia prace uczestników

                     Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie Kujawskim gościli aleksandrowskiego malarza Piotra Wasiołka, który poprowadził warsztaty plastyczne. Wszyscy   uczestniczyli  w nich z ogromnym zaangażowaniem. Powstało  bardzo wiele ciekawych prac. Planowana jest wystawa.

                    Osoby, które wzięły udział w spotkaniu nie kryły swego uznania dla talentu artysty. Piotr Wasiołek na ich oczach wyczarowywał,  stosując różne techniki malarskie, krajobrazy, kwiaty.  

                    Wszystkim uczestnikom, zainteresowanym pogłębieniem  swoich umiejętności plastycznych, artysta udzielił cennych wskazówek. Uczestnicy stosując je w praktyce sami byli zaskoczeni efektami swojej pracy.  Powstały różnobarwne, bardzo ciekawe kompozycje malarskie. Najwyraźniej osoby uczestniczące w warsztatach poddały się sile przekazywania wiedzy przez   Piotra Wasiołka, bo chętnie wykonywały jego polecenia, nawet jeżeli wcześniej twierdziły, że nie posiadają zdolności plastycznych.  

                    Artysta jest Kujawiakiem, urodził się  w Dobrem, ale od kilku lat związany  jest  z Aleksandrowem Kujawskim. Twórca  zmaga się z chorobą. Beethoven pisał muzykę tracąc słuch, Wasiołek maluje obrazy tracąc wzrok. Tego problemu nie  dało się zauważyć podczas  spotkania malarza z uczestnikami ŚDS. Uwagę zwracało  bardzo rzetelne podejście do zadania  wprowadzenia ich  w tajniki sztuki malarskiej. Piotr Wasiołek jest bardzo płodnym artystą, chociaż maluje  dopiero od 2005 r. -W zasadzie nie jestem już w stanie policzyć, ile prac powstało do tej pory-przyznał gość ŚDS. Obrazy   aleksandrowianina rodem z Dobrego trafiły do wielu miejsc na świecie, m.in. do krajów azjatyckich, w tym do Japonii. Malarstwo stało się dla Piotra Wasiołka nowym sposobem na życie. Pochodzi z rodziny o dużych tradycjach malarskich.   Józef Wasiołek (1921-2008),  znany łódzki malarz kwiatów i pejzaży to jego wujek. Twórca stosuje różne techniki malarskie (m.in. olej, akwarela, akryl).

Za spotkanie gościowi  podziękowali   przedstawiciele Samorządu ŚDS, którzy także wręczyli artyście  upominki.  

                                                                                    Tekst i fot. Wanda Wasicka

Nz. Piotr Wasiołek ocenia prace uczestników.

Zobacz także

Zablokowana "stara jedynka"
Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł
„ Z ANWILEM PRZEZ ŚWIAT"
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja